Öğretmenlerimiz

Enstrüman çalmanın yaşı yoktur.

Bir enstrüman çalmayı öğrenmek, kanımızca herkesin en güzel hayallerinden birisidir.

Sizleri ve çocuklarınızı deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde birebir enstruman eğitimine davet ediyoruz.


Namık Kemal Yıldırım

Kurucu – Keman Öğretmeni

İstanbul Universitesi Devlet Konservatuarı Keman bölümü mezunuyum. Marmara Üniversitesinde Müzik Terapisi üzerine Master yaptım.

Uzun Yıllar İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi ile Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Keman Öğretmeni olarak görev yaptım. Çalışma hayatım boyunca çeşitli konser organizasyonları içinde bulundum. Ayrıca kurmuş olduğumuz İSTANGO grubuyla gerek medya gerekse özel platformlarda çeşitli konserler vererek tangoyu geniş kesimlere sevdirmeyi amaçladık. Keman eğitiminde genç yetenekleri keşfetme ve ülkemize kazandırmayı amaçlayan CAKA nın (Cihat Aşkın ve küçük arkadaşları) Ataşehir de bir şubesi olarak da faaliyette bulunan atölyemizde sizlere ve çocuklarınıza deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde Keman, Piyano, Gitar, Yan flüt ve Şan dersleri vermekteyiz.

Elif Candaş Çevik

Piyano Öğretmeni

Çukurova Üniversitesi Devlet Konsevatuvarı mezunuyum. Polonya Lodz Müzik Akademisinde Piyano bölümünde Yüksek Lisans yaptım. Halen Okan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında doktora öğrencisiyim.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı & Nefesli Ana Sanat dalı Korrepetitörlüğü, Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yardımcı Piyano – Piyano Öğretmenliği ve Opera Ana Sanat Dalı Korrepetitörlüğü, Başkent Oda Orkestrası Çembalo & Piyano, Ankara Devlet Tiyatroları Akün Sahnesi “33 Varyasyon” oyununda piyano sanatçısı, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Erken Müzik Eğitimi ve Yarı Zamanlı Müzik Eğitimi Programı Piyano Öğretmenliği, Özel Darüşşafaka Lisesi Yarı Zamanlı Ortaokul & Lise Piyano Öğretmenliği, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Erken ve Yarı Zamanlı Müzik Eğitimi Piyano Öğretmenliği görevlerinde bulundum. Halen Okan Üniversitesi Konservatuvarı Opera/Şan ve Yaylı Enstrüman Eşlikleri Piyano öğretmenliği görevini sürdürüyorum.

Esna Mutlu

Flüt Piyano Öğretmeni

RUSCUK V. HAUCEV (Bulgaristan) Müzik Okulu Piyano ve Yan Flüt Eğitimi sonrasında PLOVDIV Müzik ve Güzel Sanatlar Akademisinden mezun oldum. Daha sonra Marin Cohev Master Programı ve Yöneticilik Geliştirme Programını tamamladım.

İstanbul Üniversitesi Kadıköy Konservatuarı Piyano Eşlik ve Kültür Koleji Koro Şefliği, İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Koro, Piyano, Solfej ve Yan Flüt Eğitimi Öğretmenliği ve Terakki Vakfı Okulları Müzik Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundum.

1991 Atatürk Kültür Merkezi Kültür Koleji Korosu, 1992-1995 Atatürk Kültür Merkezi Yıl Sonu Konserleri, 1994 Atatürk Kültür Merkezi/İstanbul Müzik Öğretmenleri Korosu Konseri, 1995 Atatürk Kültür Merkezi/İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kızlar Korosu Konseri, 2000 Bulgaristan Stara Zagora Uluslararası Opera ve Bale Konserleri, 2000-2001 Tema Vakfı Haftası Konserleri, 2001 Kadıköy Belediyesi Oda Korosu ile Bulgaristan – Romanya Konserleri, 2007 İnsanlığa Armağan Ayasofya Konseri, 2006 Atatürk Kültür Merkezi/İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kızlar Korosu, 2013 Kadınlar Korosu Konseri kültürel ve sanatsal etkinliklerinde bulundum.

Burcu Ersöz

Piyano Öğretmeni

Piyano eğitimine 3 yaşında Melih KİBAR’ la başladı. İlkokuldan sonra İstanbul Senfoni Orkestrası Batı Müziği çok sesli Çocuk Korosuna girdi. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Piyano derslerini Metin Kaymak ve Yan Flütte de Esna Mutlu ile çalıştı. Okul tarafından düzenlenen şehiriçi ve şehirdışında Atatürk Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi gibi çeşitli yerlerde solist ve korist olarak görev aldı. Aynı dönemde TRT Gençlik Korosuna Katıldı Okul ve TRT tarafından düzenlenen konserlerde birçok teşekkür belgesi ve ödüller aldı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Eğitimine Piyano da Bülent HALVAŞİ Şan da Çolpan EREZ ile devam etti. Üniversitenin düzenlediği konserlerde korist ve solist olarak görev aldı. Çeşitli anaokullarında öğretmenlik yaptı. Birçok okulun sene sonu gecelerini organize etti. Halen çeşitli kurumlarda derslerine devam etmektedir.

Mustafa İlke Şen

Gitar Öğretmeni

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Ana Sanat Dalı Lisans Programı mezunuyum. Aynı üniversitede Kompozisyon Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programını tamamladım. Halen İstanbul Üniversitesi Kompozisyon Ana sanat Dalı Sanatta Yeterlilik/Doktora Programına devam etmekteyim.

Neva Sanat Merkezi Flamenko ve Klasik Gitar Eğitmenliği,Gitar Eğitim Merkezi Flamenko ve Klasik Gitar Eğitmenliği, Allegro Müzik Evi Gitar, Solfej-Kulak ve Kompozisyon Eğitmenliği, Odeon Sanat Akademisi Flamenko, Latin, Klasik Gitar, Solfej-Kulak, Armoni ve Kompozisyon Eğitmenliği, Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Solfej, Form Bilgisi ve Temel Müzik Kavramları, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Maçka Kampüsü Solfej, Kontrpuan, Armoni ve Form Bilgisi eğitmenliği görevlerinde bulundum. Halen Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Solfej, Koro, Orkestra, Müzik Tarihi eğitmenliği görevini sürdürmekteyim.

2011 Orkestra Akademik Başkent Mezuniyet Konseri- Nikriz ve Segâh (Yaylı Orkestra) / Ankara-Başkent Üniversitesi, 2012 Sesin Yolculuğu-5, Genç Besteciler Şenliği- Melodik Desenler I-II (Piyano), Hüseyni (Gitar) / İstanbul-İTÜ MİAM, 2012 6.Türkiye Gitar Buluşması- Hüseyni ve Hicaz (Farklı Akort Sistemli Gitar İçin) / Ankara-Bilkent Üniversitesi, 2012 Gitarla Buluşma-Türk Bestecileri ve İcracıları, “Hüseyni, Hicaz” [CD], 2013 Sesin Yolculuğu-6, Genç Besteciler Şenliği- Okyanus ve Yankı (Flüt, Klarnet, Korno, Keman, Viyola, Çello) / İstanbul İTÜ MİAM, 2013 Başkent Üniversitesi Sanat Günleri- Melodik Desenler I-II-III (Piyano), Hüseyni ve Hicaz (Farklı Akort Sistemli Gitar İçin) / Ankara- Başkent Üniversitesi, 2014 What Ever Works- Modern Müzik Festivali- Okyanus ve Yankı (Flüt, Klarnet, Korno, Keman, Viyola, Çello) /Finlandiya/Turku- Turku Unıverısty, 2014 Günümüzü Dinlemek- Radyo 3 Klasik Kuşağı- “Melodik Desenler I-II-III” (Piyano), 2016 The New Worldvide Non-Profit Project “MICROTONA”, “Gelin Savması” [DVD] (Tolgahan Çoğulu tarafından mikrotonal gitar ile seslendirilmiştir), 2018 Tolgahan Çoğulu, “Mikrotonal”, “Gelin Savması” [CD] 2020 Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması Kompozisyon alanında “Zeybeğe Ağıt” parçası ile ikincilik, konularında kültürel ve sanatsal etkinliklerde bulundum.


İrem Pekiyi

Piyano Öğretmeni

Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü ve Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Piyano ana dalı mezunuyum. Piyanonun yanı sıra Keman ve Gitar eğitimi de aldım. Marmara üniversitesi çok sesli korosunda 4 yıl görev aldım ve TRT İstanbul Radyosu Konserleri, SANSEV Çoksesli Korolar Festivali, Makedonya Ohrid Koro Festivali gibi bir çok uluslararası yarışmada birincilik alma fırsatım oldu. Müzik öğretimi, Çocuk psikolojisi ve gelişimine dair faaliyetlere katılıp sertifikalar aldım. 10 yıllık müzik
geçmişim ve 5 yıllık öğretmenlik deneyimim vardır. Her yaş aralığına Piyano ve Solfej özel dersleri vermekteyim. Piyano çalmayı pratik ve eğlenceli yoldan öğretmeyi tercih ediyorum.

Mahircan Savaş

Gitar Öğretmeni

Özel Kadıköy Güzel Sanatlar Lisesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı mezunuyum.

Arya Bale ve Müzik Okulu, Müzik Sınıfı Sanat Merkezi, Düşler Akademisi (Müzik Direktörü Asistanı) ve Ada Müzik Okulu’nda görev yaptım.

I. Pera Gitar Festivali, Social İnclusion Band etkinlikleri kapsamında;  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti “Müzik Engel Tanımaz” Roxy Bar, Babylon, Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Bostancı Gösteri Merkezi Vodafone Freezone, Galatasaray Üniversitesi Sanat ve Farkındalık Haftası ve Bebek Şenliği, Marmara Üniversitesi etkinlikleri kapsamında; Kütüphane Haftası Gitar Quartet Konseri ve Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi Sene Sonu Gitar Quartet Konseri Ulusal Sanatsal Etkinlik ve Konser faaliyetlerinde bulundum.


%d blogcu bunu beğendi: