Öğretmenlerimiz

Enstrüman çalmanın yaşı yoktur.

Bir enstrüman çalmayı öğrenmek, kanımızca herkesin en güzel hayallerinden birisidir.

Sizleri ve çocuklarınızı deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde birebir enstruman eğitimine davet ediyoruz.


Namık Kemal Yıldırım

Kurucu – Keman Öğretmeni

İstanbul Universitesi Devlet Konservatuarı Keman bölümü mezunuyum. Marmara Üniversitesinde Müzik Terapisi üzerine Master yaptım.

Uzun Yıllar İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi ile Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Keman Öğretmeni olarak görev yaptım. Çalışma hayatım boyunca çeşitli konser organizasyonları içinde bulundum. Ayrıca kurmuş olduğumuz İSTANGO grubuyla gerek medya gerekse özel platformlarda çeşitli konserler vererek tangoyu geniş kesimlere sevdirmeyi amaçladık. Keman eğitiminde genç yetenekleri keşfetme ve ülkemize kazandırmayı amaçlayan CAKA nın (Cihat Aşkın ve küçük arkadaşları) Ataşehir de bir şubesi olarak da faaliyette bulunan atölyemizde sizlere ve çocuklarınıza deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde Keman, Piyano, Gitar, Yan flüt ve Şan dersleri vermekteyiz.

Esna Mutlu

Danışman Flüt, Piyano Öğretmeni

RUSCUK V. HAUCEV (Bulgaristan) Müzik Okulu Piyano ve Yan Flüt Eğitimi sonrasında PLOVDIV Müzik ve Güzel Sanatlar Akademisinden mezun oldum. Daha sonra Marin Cohev Master Programı ve Yöneticilik Geliştirme Programını tamamladım.

İstanbul Üniversitesi Kadıköy Konservatuarı Piyano Eşlik ve Kültür Koleji Koro Şefliği, İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Koro, Piyano, Solfej ve Yan Flüt Eğitimi Öğretmenliği ve Terakki Vakfı Okulları Müzik Bölüm Başkanlığı görevlerinde bulundum.

1991 Atatürk Kültür Merkezi Kültür Koleji Korosu, 1992-1995 Atatürk Kültür Merkezi Yıl Sonu Konserleri, 1994 Atatürk Kültür Merkezi/İstanbul Müzik Öğretmenleri Korosu Konseri, 1995 Atatürk Kültür Merkezi/İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kızlar Korosu Konseri, 2000 Bulgaristan Stara Zagora Uluslararası Opera ve Bale Konserleri, 2000-2001 Tema Vakfı Haftası Konserleri, 2001 Kadıköy Belediyesi Oda Korosu ile Bulgaristan – Romanya Konserleri, 2007 İnsanlığa Armağan Ayasofya Konseri, 2006 Atatürk Kültür Merkezi/İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Kızlar Korosu, 2013 Kadınlar Korosu Konseri kültürel ve sanatsal etkinliklerinde bulundum.

Burcu Ersöz

Piyano Öğretmeni

Piyano eğitimine 3 yaşında Melih KİBAR’ la başladı. İlkokuldan sonra İstanbul Senfoni Orkestrası Batı Müziği çok sesli Çocuk Korosuna girdi. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Piyano derslerini Metin Kaymak ve Yan Flütte de Esna Mutlu ile çalıştı. Okul tarafından düzenlenen şehiriçi ve şehirdışında Atatürk Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi gibi çeşitli yerlerde solist ve korist olarak görev aldı. Aynı dönemde TRT Gençlik Korosuna Katıldı Okul ve TRT tarafından düzenlenen konserlerde birçok teşekkür belgesi ve ödüller aldı. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü kazandı. Eğitimine Piyano da Bülent HALVAŞİ Şan da Çolpan EREZ ile devam etti. Üniversitenin düzenlediği konserlerde korist ve solist olarak görev aldı. Çeşitli anaokullarında öğretmenlik yaptı. Birçok okulun sene sonu gecelerini organize etti. Halen çeşitli kurumlarda derslerine devam etmektedir.

Mustafa İlke Şen

Gitar Öğretmeni

Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kompozisyon Ana Sanat Dalı Lisans Programı mezunuyum. Aynı üniversitede Kompozisyon Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programını tamamladım. Halen İstanbul Üniversitesi Kompozisyon Ana sanat Dalı Sanatta Yeterlilik/Doktora Programına devam etmekteyim.

Neva Sanat Merkezi Flamenko ve Klasik Gitar Eğitmenliği,Gitar Eğitim Merkezi Flamenko ve Klasik Gitar Eğitmenliği, Allegro Müzik Evi Gitar, Solfej-Kulak ve Kompozisyon Eğitmenliği, Odeon Sanat Akademisi Flamenko, Latin, Klasik Gitar, Solfej-Kulak, Armoni ve Kompozisyon Eğitmenliği, Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Solfej, Form Bilgisi ve Temel Müzik Kavramları, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Maçka Kampüsü Solfej, Kontrpuan, Armoni ve Form Bilgisi eğitmenliği görevlerinde bulundum. Halen Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Solfej, Koro, Orkestra, Müzik Tarihi eğitmenliği görevini sürdürmekteyim.

2011 Orkestra Akademik Başkent Mezuniyet Konseri- Nikriz ve Segâh (Yaylı Orkestra) / Ankara-Başkent Üniversitesi, 2012 Sesin Yolculuğu-5, Genç Besteciler Şenliği- Melodik Desenler I-II (Piyano), Hüseyni (Gitar) / İstanbul-İTÜ MİAM, 2012 6.Türkiye Gitar Buluşması- Hüseyni ve Hicaz (Farklı Akort Sistemli Gitar İçin) / Ankara-Bilkent Üniversitesi, 2012 Gitarla Buluşma-Türk Bestecileri ve İcracıları, “Hüseyni, Hicaz” [CD], 2013 Sesin Yolculuğu-6, Genç Besteciler Şenliği- Okyanus ve Yankı (Flüt, Klarnet, Korno, Keman, Viyola, Çello) / İstanbul İTÜ MİAM, 2013 Başkent Üniversitesi Sanat Günleri- Melodik Desenler I-II-III (Piyano), Hüseyni ve Hicaz (Farklı Akort Sistemli Gitar İçin) / Ankara- Başkent Üniversitesi, 2014 What Ever Works- Modern Müzik Festivali- Okyanus ve Yankı (Flüt, Klarnet, Korno, Keman, Viyola, Çello) /Finlandiya/Turku- Turku Unıverısty, 2014 Günümüzü Dinlemek- Radyo 3 Klasik Kuşağı- “Melodik Desenler I-II-III” (Piyano), 2016 The New Worldvide Non-Profit Project “MICROTONA”, “Gelin Savması” [DVD] (Tolgahan Çoğulu tarafından mikrotonal gitar ile seslendirilmiştir), 2018 Tolgahan Çoğulu, “Mikrotonal”, “Gelin Savması” [CD] 2020 Uluslararası Mikrotonal Gitar Yarışması Kompozisyon alanında “Zeybeğe Ağıt” parçası ile ikincilik, konularında kültürel ve sanatsal etkinliklerde bulundum.

Cankut Cantürk

Gitar Öğretmeni

Gitar eğitimine Aydın Yüksel Yalova Güzel Sanatlar Lisesinde başladı. 2013 yılında Güzel Sanatlar Liseleri arası Klasik Gitar yarışmasına katıldı. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde Dr. Melih Güzel ile çalışmalarına başladı. 2017-2019 yılları arasında Doruk Okuyucu ile Flamenko gitar üzerinde çalıştı. 2019 yılından İstanbul Gitar Festivalinde düzenlenen Uluslararası Flamenko Gitar yarışmasında final aşamasında performans sergiledi.  2019 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Erdem Sökmen ile yüksek lisans çalışmalarına başladı.  2021 yılında Marmara Üniversitesinde doktora çalışmalarına başladı. Aktif olarak sahne ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir.%d blogcu bunu beğendi: